Otwarcie Pracowni Anatomii Prawidłowej UW

16 kwietnia 2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Pracowni Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Warszawskiego, zlokalizowanej w Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym przy ul. Szaserów 128                        w Warszawie. W uroczystości wzięli udział JMR Uniwersytetu Warszwskiego Alojzy Z. Nowak i gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz GIELERAK, dziekani, prodziekani, senatorowie oraz pracownicy i studenci UW jak również kadra WIM-PIB.

Głównym celem działalności Pracowni jest realizacja zadań dydaktycznych, głównie w kontekście studiów lekarskich prowadzonych przez Uniwersytet Warszawski. Kluczowym obszarem nauczania w Pracowni będzie anatomia.

Powstanie Pracowni Anatomii Prawidłowej stanowi ważny krok w rozbudowie infrastruktury dydaktycznej dla kierunku lekarskiego. Zapewnia ona nowoczesne metody nauczania, w tym najnowsze urządzenia symulacyjne, modele 3D oraz wirtualny stół anatomiczny, a także tradycyjną anatomię prosektoryjną – kluczowy element kształcenia przyszłych lekarzy.

Inicjatywa ta jest efektem współpracy pomiędzy Wojskowym Instytutem Medycznym a Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie uroczystości otwarcia uczestnicy mieli okazję wysłuchać listu od ministra nauki, Dariusza Wieczorka i obejrzeć profesjonalnie wyposażoną Pracownię.

Autor zdjęć: Mirosław Kaźmierczak/UW