Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Partnerzy

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy

Wojskowy Instytut Medyczny (WIM) jest utworzoną 10 grudnia 2002 roku jednostką badawczo-rozwojową i publicznym zakładem opieki zdrowotnej. W jego strukturze znajduje się m.in. Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów 128 w Warszawie oraz szpital przy ul. Zegrzyńskiej 8 w Legionowie. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny od 19 października 2022 roku posiada status państwowego instytutu badawczego. Uniwersytet Warszawski 14 października 2022 r. zawarł porozumienie z Wojskowym Instytutem Medycznym w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim.

Strona internetowa: wim.mil.pl

 

LUX MED

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce, w ramach której funkcjonują przychodnie, szpitale specjalistyczne i wieloprofilowe, Poradnia Zdrowia Psychicznego, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych i pacjentów wymagających stałej opieki specjalistycznej oraz placówki oferujące chirurgię jednego dnia. Grupa LUX MED opiekuje się także najlepszymi polskimi sportowcami jako Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Uniwersytet Warszawski 5 czerwca 2023 r. zawarł porozumienie z LUX MED sp. z. o.o. w sprawie współpracy badawczo-dydaktycznej przy prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim.

strona internetowa: luxmed.pl

 

Warszawski Szpital Południowy

Warszawski Szpital Południowy pełni rolę szpitala miejskiego dla dwóch warszawskich dzielnic: Ursynowa i Wilanowa. Został otwarty w lutym 2021 roku, a jego wyłącznym udziałowcem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Uniwersytet Warszawski 10 stycznia 2023 r. zawarł porozumienie z Warszawskim Szpitalem Południowym w sprawie współpracy dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim.

Strona internetowa: szpitalpoludniowy.pl

 

CenterMed Warszawa

Grupa CenterMed to polska sieć prywatnych przedsiębiorstw medycznych, które oferują szeroką opiekę medyczną: od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, fizjoterapię, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną. Ponadto CenterMed prowadzi działalność w zakresie: profilaktyki, wczesnego wykrywania chorób i badań klinicznych. Wspiera również różnorodne inicjatywy, realizowane na obszarze swojej działalności, mające na celu poprawę zdrowia społeczeństwa, m.in. poprzez edukację zdrowotną oraz świadczenie wysokiej jakości usług w zakresie opieki medycznej. Uniwersytet Warszawski 5 stycznia 2023 r. zawarł porozumienie z CenterMed Warszawa Sp. z o.o. w sprawie współpracy dydaktycznej przy prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim.

Strona internetowa: centermed.pl

 

Podmioty współpracujące

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny stanowi jedną z największych polskich uczelni medycznych, kształcącą ponad 10 tys. studentów, oferując 16 kierunków w języku polskim, 3 kierunki w języku angielskim, możliwość kształcenia podyplomowego oraz kształcenia na poziomie doktoranckim. Uniwersytet Warszawski 9 stycznia 2023 r. zawarł porozumienie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym w sprawie współpracy dydaktycznej przy prowadzeniu kształcenia na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie także porozumienie regulujące zasady organizacji zajęć dydaktycznych w Centrum Symulacji Medycznych dla studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Strona internetowa: wum.edu.pl