Rada Interesariuszy

16 lipca 2024 Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak powołał Radę Interesariuszy Wydziału Medycznego UW – przedstawicieli kluczowych podmiotów reprezentujących naukę, biznes, instytucje publiczne oraz organizacje społeczne, które będą współpracowały z Wydziałem Medycznym w obszarze rozwoju medycyny i kształcenia medycznego.

Rada Interesariuszy jest organem konsultacyjno-doradczym, której celem jest wspieranie procesu dydaktycznego, badawczego, a także rozwoju naukowego i zawodowego studentów kierunków medycznych prowadzonych na Wydziale Medycznym.

Do zadań Rady Interesariuszy WM UW należy m.in.:
a) wspieranie Wydziału w dostosowywaniu programów nauczania i metod kształcenia do aktualnych potrzeb rynku pracy i oczekiwań pracodawców;
b) identyfikowanie obszarów współpracy między Wydziałem a przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego;
c) opiniowanie strategii rozwoju Wydziału w obszarze kształcenia, badań i działań z zakresu odpowiedzialności społecznej;
e) wspieranie współpracy Wydziału Medycznego UW z otoczeniem społeczno-gospodarczym w ramach podejmowanych wspólnych inicjatyw (projekty badawcze i dydaktyczne, staże, praktyki, konferencje, seminaria).

Skład Rady Interesariuszy:

Anna Brzezińska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
dr n. med. Artur Drobniak – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej
prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak – Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego
Artur Krawczyk – Prezes Zarządu Warszawskiego Szpitala Południowego
Andrzej Witek – Prezes Zarządu CenterMed
Barbara Kordas – Dyrektor II Liceum im. Stefana Batorego
prof. dr hab. Jacek Jemielity – Prezesa ExploRNA Therapeutics Sp. z o.o.
Tomasz Németh – Prezes Zarządu Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.
dr. n. med. Krzysztof Kurek – Członek Zarządu ds. medycznych LUX MED Sp. z o.o

Zdjęcie: Krystian Szczęsny