Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Media o nas

  • emisja wkrótce – Radio Kampus w rozmowie z dr. n. med. Piotrem Łabętowiczem, adiunktem Wydziału Medycznego, na temat kampanii Movember i profilaktyki nowotworów jąder i prostaty.

Movember, Wąsopad i Niebieski Listopad to nazwy określające międzynarodowy miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego i jąder. Symbolem kampanii są wąsy, zapuszczane by komunikować zmianę oblicza męskiego zdrowia, zwrócić uwagę na profilaktykę i regularne badania medyczne.

  • 01.10.2024 r. – Radio Kampus w rozmowie z prof. dr. hab. n. med. i n. o zdr. Bolesławem Kalickim, kierownikiem studiów Wydziału Medycznego ds. klinicznych, na temat studenckich praktyk zawodowych oraz komunikacji medycznej: Wymagające piękno zawodu lekarza.

Praktyki zawodowe stanowią nieodłączny element studiów na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Studenci medycyny odbywają je w okresie wakacyjnym w placówkach leczniczych.  – W trakcie praktyk student uczy się szacunku dla chorego oraz jego stanu i potrzeb. Uczy się też jak rozmawiać z cierpiącym pacjentem dorosłym i dzieckiem – mówi prof. Kalicki. Dzięki praktykom na oddziałach szpitalnych, studenci obserwują relacje między pacjentem a lekarzem czy pielęgniarką, ćwiczą również umiejętności zbierania wywiadu medycznego.

Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego mają nową Pracownię Anatomii. Prosektorium otwarto w Wojskowym Instytucie Medycznym, który współpracuje z uczelnią na wielu płaszczyznach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz UW, WIM oraz wykładowcy akademiccy, lekarze i studenci.

Ponad 30 kandydatów starało się o jedno miejsce na medycynie na Uniwersytecie Warszawskim. Nowo utworzony kierunek lekarski na UW okazał się najbardziej oblegany ze wszystkich programów studiów.

W Polsce brakuje 50 tys. lekarzy. Lukę mają zapełnić nowe kierunki medyczne, m.in. właśnie otwierany na Uniwersytecie Warszawskim. Lekarze mają jednak spore wątpliwości, czy ma to sens.

11 lipca Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję, zgodnie z którą Uniwersytet Warszawski otrzymał pozwolenie na utworzenie kierunku lekarskiego. Pierwsi studenci medycyny rozpoczną naukę 1 października.

UW uruchomi wydział medyczny, a studenci będą uczyli się w Szpitalu Południowym. Zajęcia w lecznicy dla przyszłych medyków będą dotyczyły m.in. anatomii, chirurgii, geriatrii, ginekologii i położnictwa, neonatologii. Placówka zapewni również kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć oraz praktyk. Porozumienie obejmuje cztery pełne (6-letnie) cykle kształcenia – od 1 września 2023 r. do 30 września 2033 r.

Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski ponownie uruchomi wydział medyczny, a przyszli studenci będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w jednym z najnowocześniejszych miejskich szpitali – Szpitalu Południowym. Miasto podpisało z uczelnią porozumienie na najbliższe 10 lat – poinformował stołeczny ratusz.

Dzięki współpracy Wojskowego Instytutu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego na uczelni powstaje nowy kierunek lekarski. Studenci będą odbywać większość zajęć praktycznych i klinicznych w szpitalu przy ul. Szaserów i jego oddziale w Legionowie. Kształcenie przyszłych lekarzy na UW rozpocznie się 1 października 2023 roku.

Uniwersytet Warszawski otwiera nowy kierunek studiów. Od roku akademickiego 2023/2024 będzie można studiować tam także medycynę. Jakie warunki trzeba spełnić, by się dostać? Sprawdź szczegóły rekrutacji.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii członków Senatu UW rektor Alojzy Z. Nowak podpisał zarządzenie o utworzeniu wydziału medycznego uczelni. Oznacza to, że po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski znów będzie kształcić lekarzy. A jeszcze do niedawna trwały prace nad połączeniem sił z WUM.

Od października 2023 roku Uniwersytet Warszawski będzie kształcił przyszłych lekarzy. Uczelnia po 70 latach przerwy otwiera Wydział Medyczny. Jeszcze kilka lat temu plany uczelni zakładały federalizację UW z Warszawskim Uniwersytetem Medyczny.

Uniwersytet Warszawski po ponad 70 latach przerwy znów będzie edukować przyszłych lekarzy. Rektor uczelni prof. Alojzy Z. Nowak, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o powołaniu do życia Wydziału Medycznego UW. – To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów i szansa dla Uniwersytetu Warszawskiego na dalszy rozwój – skomentował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak wyjaśnił rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak, uczelnia po ponad 70 latach przerwy otwiera wydział medyczny. Kształcenie rozpocznie się 1 października 2023 roku.