Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kurs z patogenezy epilepsji

International Course on Pathogenesis of Epilepsy. Źródło: 4EU+
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach organizowanych przez uczelnie partnerskie Sojuszu 4EU+. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem platformy Student Portal.

Epilepsja (padaczka) jest najczęściej występujących przewlekłym zaburzeniem neurologicznym, na które cierpi około 40 milionów ludzi na całym świecie. U blisko 30% z nich leki przeciwpadaczkowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów terapeutycznych. W najnowszych badaniach naukowych z zakresu neurologii nacisk położony jest na rozwój innowacyjnych metod leczenia poprzez rozpoznanie mechanizmów komórkowych, strukturalnych i funkcjonalnych wpływających na mechanizm powstawania i rozwoju epilepsji.

Course on Pathogenesis of Epilepsy

W ramach Sojuszu 4EU+ organizowany jest kurs pn.: „International Online Course on Pathogenesis of Epilepsy”, podczas którego poruszane będą zagadnienia dotyczące m.in. stanu padaczkowego, modeli napadu padaczkowego i padaczki, encefalopatii padaczkowej, interpretacji wyników badań histologicznych, obrazowania i EEG w przebiegu choroby.

Kurs obejmujący zagadnienia z neurobiologii i patogenezy padaczki rozpoczyna się 27 lutego i trwa do 29 maja 2025 roku. Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów i sesji interaktywnych online, a językiem wykładowym będzie język angielski.

Studenci uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+ nie ponoszą opłat za uczestnictwo.

Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać formularz aplikacyjny wraz z CV i krótkim listem motywacyjnym na adres e-mail: pavla.byrne@lfmotol.cuni.cz w terminie do 30 listopada.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://4euepilepsy.lf2.cuni.cz/.

 

Partnerstwo europejskich uczelni

Sojusz 4EU+ to strategiczna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach której jest tworzona wspólna infrastruktura dydaktyczna, badawcza i cyfrowa, a także prowadzona wymiana akademicka. 26 września rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak przejął z rąk rektora Uniwersytetu w Mediolanie prof. Elio Franziniego przewodnictwo w Sojuszu.

Członkami Sojuszu 4EU+ jest osiem uczelni badawczych:

Jedną z inicjatyw Sojuszu jest internetowa platforma „4EU+ Student Portal”, na której przedstawiane są oferty kursów, szkoleń i webinariów dla studentów oraz pracowników uczelni członkowskich: https://sp4eu.uw.edu.pl/home.