Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Letnie Sympozjum Embriologii Stosowanej

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego, jednej z uczelni zrzeszonych w Sojuszu 4EU+, mogą uczestniczyć w interdyscyplinarnym sympozjum z zakresu embriologii stosowanej. Czterodniowe wydarzenie rozpocznie się 30 sierpnia w Pilźnie. Konieczna jest rejestracja do 14 lipca.

Między 30 sierpnia a 2 września w Pilźnie (Czechy) odbędzie się Letnie Sympozjum Embriologii Stosowanej (4EU+ Summer Symposium of Applied Embryology). Udział w wydarzeniu jest otwarty dla studentów z wszystkich uniwersytetów Sojuszu 4EU+. Organizowane jest w ramach mini-grantu studenckiego Uniwersytetu Karola.

Podczas czterodniowego sympozjum uczestnicy będę mieli możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w pracy laboratoryjnej z komórkami jajowymi, plemnikami i zarodkami przy użyciu zaawansowanych technik, takich jak immunocytochemia (ICC), oraz do poznania metod zapłodnienia in vitro (IVF) i docytoplazmatycznej iniekcji plemnika (ICSI).

W tym roku program wykracza poza laboratorium, obejmując również kliniczne, społeczne, psychologiczne i etyczne aspekty medycyny reprodukcyjnej. W ramach sympozjum odbędą się seminaria z udziałem specjalistów z dziedziny ginekologii, neonatologii, psychologii i ekspertów prawa reprodukcyjnego.

Informacje praktyczne

  • Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w sympozjum.
  • Zapewniony jest bezpłatny nocleg na kampusie uniwersyteckim w Pilźnie.
  • Pokrycie wydatków związanych z podróżą do 275 EUR.
  • Wykłady otwarte z transmisją online.

Uwaga: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w laboratorium, zajęcia praktyczne są dostępne tylko dla określonej liczby uczestników.

Aby wziąć udział w sympozjum, wymagana jest rejestracja do 14 lipca za pośrednictwem formularza >>

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Sojuszu 4EU+ >>

Partnerstwo europejskich uczelni

Sojusz 4EU+ to strategiczna inicjatywa Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach której jest tworzona wspólna infrastruktura dydaktyczna, badawcza i cyfrowa, a także prowadzona wymiana akademicka. 26 września 2024 roku rektor UW prof. Alojzy Z. Nowak przejął z rąk rektora Uniwersytetu w Mediolanie prof. Elio Franziniego przewodnictwo w Sojuszu.

Członkami Sojuszu 4EU+ jest osiem uczelni badawczych:

Sojusz 4EU+. Źródło: 4EU+

Źródło grafiki: 4EU+