Szkoła Praktycznej Neurologii Udaru Mózgu

12-13 kwietnia 2024 r. odbyła się Szkoła Praktycznej Neurologii Udaru Mózgu pod patronatem Sekcji Chorób Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wojskowego Instytutu Medycznego. Inicjatywa miała na celu podniesienie kompetencji w zakresie podejmowania decyzji klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem samodzielnej interpretacji badań neuroobrazowych w przypadku udaru mózgu.

Podczas dwudniowego szkolenia uczestnicy mieli okazję do samodzielnej oceny różnorodnych zdjęć radiologicznych. Komentarze i wskazówki doświadczonych neurologów udarowych były niezastąpionym źródłem wiedzy i wsparciem                  w procesie nauki, pomagając uczestnikom w zrozumieniu i interpretacji obrazów klinicznych.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikat wydany przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Wojskowego Instytutu Medycznego Państwowego Instytutu Badawczego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi opiniami uczestników, co świadczy o jego wysokim poziomie merytorycznym i wartości edukacyjnej.