Studenci z wizytą studyjną w Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

5 kwietnia 2024 r. miała miejsce wizyta studyjna studentów kierunku lekarskiego, pracowników wydziału, kadry dydaktycznej oraz Władz Wydziału Medycznego w Muzeum Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki preparatyki i konserwacji żywych tkanek. Dowiedzieli się, jak kluczowe jest precyzyjne przygotowanie tkanek do badań naukowych oraz jakie zaawansowane techniki są wykorzystywane w procesie konserwacji, aby zachować ich strukturę.

Wizyta studyjna nie tylko poszerzyła horyzonty wiedzy uczestników, ale także stworzyła inspirujące środowisko do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy przyszłymi lekarzami, wykładowcami oraz ekspertami w dziedzinie anatomii.