Powołanie prof. dr hab. Zbigniewa Izdebskiego na Koordynatora zespołu ds. edukacji zdrowotnej

Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski został koordynatorem Zespołu Ekspertów odpowiedzialnego za przygotowanie projektu podstawy programowej nowego przedmiotu o nazwie “edukacja zdrowotna” dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Nowy przedmiot ma zostać wdrożony do szkół od września 2025 roku, zastępując dotychczasowy przedmiot “wychowanie do życia w rodzinie”. Przewiduje się, że będzie on adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas I-III szkół ponadpodstawowych, takich jak licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia.

Członków Zespołu nominowali ministrowie sportu, zdrowia i edukacji, a nominacje zostały wręczone podczas pierwszego spotkania Zespołu ds. Edukacji Zdrowotnej, które miało miejsce 16 kwietnia i zostało zorganizowane przez ministra edukacji, Barbarę Nowacką.

Źródło: Archiwum prywatne