Powołanie prof. dr hab. Zbigniewa Izdebskiego na Członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2024-2027

Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, pełniący funkcję Koordynatora Wydziału Medycznego UW, został powołany na członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA) w zespole nauki medyczne i nauki o zdrowiu na kadencję trwającą od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2027 r.

Akt powołania został uroczyście wręczony podczas posiedzenia plenarnego PKA, które odbyło się w Warszawie dnia 10 stycznia br. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pan Dariusz Wieczorek, osobiście przekazał akty nominacyjne wszystkim nowym członkom Komisji.

PKA, jako niezależna instytucja, jest poświęcona zapewnianiu i doskonaleniu jakości kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauki. Skład PKA liczy 100 członków oraz przewodniczącego Parlamentu Studentów RP. Członkowie Komisji zostali wybrani spośród rekomendacji zgłoszonych przez uczelnie, Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, konferencje rektorów, prezydium PKA, Parlament Studentów RP, ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców.

Serdecznie gratulujemy Panu prof. dr hab. Zbigniewowi Izdebskiemu tego prestiżowego powołania i życzymy owocnej współpracy oraz sukcesów w pełnieniu tej ważnej roli.

Źródło: https://pka.edu.pl/2024/01/15/inauguracyjne-posiedzenie-plenarne-polskiej-komisji-akredytacyjnej-na-lata-2024-2027/

Przewodniczący PKA – dr hab. inż. Janusz Uriasz
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Dariusz Wieczorek