Zapraszamy 22 kwietnia 2023 r. na Dzień Otwarty UW

Dzień Otwarty to okazja do lepszego poznania oferty studiów oraz zasad rekrutacji na Uniwersytet Warszawski. Na kandydatów będzie czekać niemal 70 stoisk jednostek uniwersyteckich, w tym stoisko Wydziału Medycznego.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 kwietnia 2023 r. w godz. 10.00–16.00 na terenie Kampusu Głównego UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Harmonogram Dnia Otwartego na stoisku Wydziału Medycznego UW

Goście specjalni:

10.00–11.00 – dr hab. Anna Piątek, prof. ucz., Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej na Wydziale Medycznym UW

11.00–12.00 – dr hab. Magdalena Markowska, Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Biologii UW

13.00–14.00 – prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, Koordynator zespołów ds. infrastruktury medycznej oraz opracowania programu studiów na kierunku lekarskim

14.00–15.00 – dr hab. Krzysztof Turzyński, prof. ucz., Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Fizyki UW

Wydarzenia towarzyszące:

12.00–13.00 – spotkanie informacyjne dla kandydatów na kierunek lekarski (Stary BUW, aula). W spotkaniu wezmą udział:

• dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz., Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UW
  • prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, Koordynator zespołów ds. infrastruktury medycznej oraz opracowania programu studiów na kierunku lekarskim
  • dr hab. Anna Piątek prof. ucz., Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej na Wydziale Medycznym UW
  • prof. dr hab. Bolesław Kalicki, Kierownik Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej WIM, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii
  • mgr Robert Grey, Kanclerz UW

W godz. 10.00 – 14.00 w holu Starego BUW odbędzie się pokaz symulacji medycznych z wykorzystaniem najwyższej jakości fantomów, podczas których nastąpi wprowadzenie do symulacji medycznej, objaśnienie roli i zasad użycia symulatora wysokiej wierności oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Sprzęt i prowadzenie symulacji: Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Do pobrania: Ulotka dla kandydatów na kierunek lekarski na Uniwersytecie Warszawskim.